Вибираємо найсмачніші сорти аличі для посадки на дачіПоласувати аличею любить практично кожна людина, яка віддає перевагу соковиті і солодкі або з кислинкою плоди. Але для того щоб виростити на дачі аличу великих розмірів і незмінно чудового смаку, вам необхідно вивчити сорти аличі і вибрати для себе найкращий.
Кожен день ми говоримо про дуже багатьох плодових деревах, які можна вирощувати на дачі, і якщо є основа - яблуні, груші, вишні і сливи, алича такою не є. Дуже шкода, адже плоди цього дерева не просто володіють оригінальним смаком і дійсно приємним ароматом, але і можуть використовуватися практично в будь-яких цілях. Влітку можна їсти аличу свіжої або варити з неї компоти, піч на основі м'якоті пироги або готувати десерти з аличею. У зимовий період, алича вживається у вигляді джемів і смачного варення, з неї можна готувати повидло, перетирати з цукром і так далі. Загалом, у нас до вас одну пропозицію - якщо у вас на дачі досі не росте алича, радимо вам вибрати дійсно кращий сорт і поселити його на власній ділянці. Повірте, незабаром молоде дерево покаже себе у всій красі і обдарує соковитими плодами.
При виборі сорти аличі для дачі, обов'язково прислухайтеся до порад професіоналів
Сьогодні ми задалися метою вибрати дійсно кращий сорт аличі, і зробити це буде не дуже важко, адже ми користуємося рекомендаціями фахівців, які роблять тільки правильні підказки.
Отже, не особливо важливо, для якого саме регіону ми вибираємо сорти аличі, для Підмосков'я, Сибіру або Середньої Смуги, головне - це постаратися вибрати правильний сорт і вивчити його агротехніку. Адже погодьтеся, якщо не доглядати за рослиною, то навіть самий сильний і стійкий сорт не дасть нам очікуваних результатів.
Якщо ви вибираєте сорти аличі для Північно-заходу, Білорусі чи України, обов'язково враховуйте клімат регіону, ґрунти, рельєф місцевості, тривалість сезонів і інші параметри, які можуть вплинути на врожай. В даному випадку, найбільш правильно буде вибирати гібридні сорти аличі або просто адаптовані під ваш регіон.
Природно, що вибирати краще самоплідні сорти аличі, інакше вам доведеться обов'язково висаджувати на дачі і сорту запилювачі аличі або створювати спеціальні умови для вирощування плодового дерева. Також, відразу зверніть увагу на те, який саме сорт вам найбільш підходить, може бути, вам цікаво вирощувати на дачі дрібні сорти аличі з кислинкою, або ж навпаки, вас цікавлять великоплідні сорти аличі, з м'ясистою соковитою м'якоттю і солодким смаком.
Як вибрати кращий сорт аличі, на що звернути увагу?
Ми не зустрічали ні одного дачника, який би мав негативне ставлення до даного сорту, і цьому є свої причини. Алича Комета - зимостійкий сорт, який легко переживає навіть самі морозні зими, звичайно, при своєчасному і правильному догляді. Плодоносить Комета регулярно, і можна сказати, що навіть дуже щедро.
Даний сорт вимагає регулярної обрізки для формування та звільнення крони. Правильний догляд, а саме полив і добриво ґрунту в пристовбурних колах, допомагає формувати плоди стабільної форми і ваги. Урожай досить серйозний, показаний плодами до 40 р округлої форми і бордового або фіолетового кольору. М'якоть плоду жовтого кольору, характерного алычового смаку з кислинкою, кісточка практично не відділяється.
Вже до середини або ближче до кінця липня, ви зможете збирати врожай, але для збереження товарного виду плодів, збір врожаю необхідно проводити в кілька етапів.
Комета є самоплідних сортом, який не потребує запилення. Мінусом сорту вважається виродження якісної сторони - згодом плоди стають більш дрібними, але практично не змінюються зовні і за смаковими якостями.
Алича Комета - один з кращих сортів для посадки на території Росії, України і Білорусі
Злато скіфів - жовтий сорт аличі, який так подобається дітям. Від інших сортів він має деякі характерні відмінності - високу зимостійкість і відносну стійкість до багатьох захворювань плодового саду.
Золото скіфів показує середні, але більш-менш стабільні врожаї, родить дуже рано, чим і радує дачників, які вже в першій половині літа можуть спробувати свіжі ароматні плоди, нагодувати дітей і онуків, а також зробити заготовки на зиму, поки ще вільний час не включена осінніми заготовками.
Дерево аличі можна визначити як середньоросле, з рідкісною, але досить раскидной кроною. Злато скіфів дає великі і гарного товарного вигляду плоди, вага яких досягає 33-36 р. жовтий Колір плоду, як і м'якуш, яка відрізняється високою щільністю і соковитістю. Кісточка плода завелика і погано відділяється від м'якоті плоду.
Злато скіфів вважається сортом універсального напряму, а тому може вирощуватися в дуже багатьох регіонах. Тут головне правильно підібрати адаптовані саджанці з садового господарства, яке знаходиться поблизу.
Злато скіфів - сорт аличі здивує чудовим смаком і ароматом
Даний сорт досить специфічний, але як не дивно, росте на дуже багатьох дачах, адже не всім нам подобається саме солодкість і дуже великі плоди аличі, деяким за смаком і плоди з кислинкою, жовтенькі і більш дрібні. Скажімо простіше, це практично класичний сорт аличі, який деякий час гибридизировался в спеціальних лабораторіях за допомогою вільного запилення сортом аличі Кубанська Комета.
В результаті ми отримали дійсно зимостійкий сорт аличі, який здатний плодоносити вже на другий рік після посадки. Швидкоплідність та високі врожаї - дуже помітні переваги Царської аличі.
Але абсолютно всі позитивним бути не може, хоча і дані показники ми не вважаємо мінусом. Розмова зараз про невеликому розмірі плодів і їх масі, яка досягає всього 20 р. Але це ж і не біда, якщо плоди якісні, максимально ідентичні, досить щільні і соковиті, а ще і володіють приємним смаком і ароматом.
Сорт аличі Царська - назва говорить сама за себе, і в цьому щоразу переконуються дачники країни
Наступний сорт призначений спеціально для любителів великоплідних сортів аличі, які показують середні, але дуже якісні врожаї.
Отже, Генерал - сорт аличі, який росте в теплих регіонах України, але може бути посаджений і в сусідніх країнах, в регіонах з подібним кліматом. Сорт виводився досить довго і під особливим наглядом селекціонерів, і це дуже помітно, так як є серйозні досягнення. По-перше, це чудовий кисло-солодкий смак і висока щільність соковитої м'якоті. По-друге, непогана врожайність і серйозний вага кожного окремого плода, до 60 р. І, по-третє, зимостійкість сорту висока стійкість до різноманітних гнилей.
Великі, округлі та приємного бордового кольору плоди аличі сорти Генерал відмінно підходять для вживання в сирому вигляді, але можуть бути приготовані й на зиму, у вигляді джему або варення.
Генерал - стійкий до заморозків і захворювань сорт аличі, дає великі, кисло-солодкі плоди
Вибирайте найкращий сорт аличі з представлених, або розглядайте та інші, які найбільш підходять для умов, які ви можете запропонувати аличі.
Насправді, це не всі сорти, які можливо виростити на власній ділянці, та це й зрозуміло, адже кожний з нас розуміє, що за стільки років селекціонери вивели сотні сортів аличі. Як розумієте, перерахуванню і докладному обговоренню всі вони вже точно не підлягають, але от дати вам список популярних сортів аличі ми все-таки можемо.
найпопулярніші сорти аличі, які вибирають для посадки 80% дачників
Отже, сьогодні популярними сортами вважаються наступні: алича Глобус, Колоновидна, Президент, Мандрівниця, Гек, Амерс, Лыхны, Оленко, Віжен, Ренклод Уленса, Стенлей, Улюблена Млієва, Перлина, Фіолетова десертна, Сигма, Сарматика, Пурпурова, Оленька, Несміяна, Мара, Знайдена, Клеопатра, Кремінь, Динна, Анастасія.
Фахівці не радять вибирати один сорт аличі для дачного саду, адже навіть найдетальніший опис не дасть вам реального аромату і відчуття кисло-солодкого смаку на рецепторах, а тому, навіть найбільш визнаний сорт може вам не сподобатися, адже і таке буває. Щоб подібного не сталося, і ви не були розчаровані вже з першим урожаєм аличі, ми радимо вам висаджувати в саду відразу кілька сортів. Для цього ви можете вибрати абсолютно різні сорти, наприклад, ранню та пізню аличу, жовту і бордову, велику і дрібну, солодку або зі специфічною кислинкою. Погодьтеся, навіть якщо всі сорти вам однаково підійдуть, то краще мати у себе на ділянці різноманітність дерев, чим тільки один сорт.
Правильним рішенням стане посадка на дачі відразу декількох сортів аличі
Вибрати аличу дуже просто, важливо лише дотримуватися буквально кількох правил:
Сорти аличі дуже різноманітні і зможуть задовольнити будь-який вибір, а тому, тут все залежить вже тільки від вас і особистих переваг.
Сад Юйюань був створений більше чотирьох століть тому, в епоху правління династії Мін. Знаходиться він у Шанхаї, на території району Наньши, який являє...
Використання автомобільних покришок на дачі також виправдано, як і використання пластикових пляшок. Це дешевий і досить практичний матеріал для ...
Ще наприкінці минулого століття у США ввели в культуру ожину і створили кілька сортів, а також, вивели малиново-ожиновий гібрид Логанбері у перекладі н...
Розглянемо ряд певних порад, які з успіхом допоможуть вам зробити паркан з профнастилу своїми руками. Для того щоб створити повноцінний забо...
Працюючи на дачній ділянці, ми використовуємо спеціальний інструмент, кожен вид якого полегшує поточний процес. Використовуємо ми і лопати, але не кожен д...
Не так давно ми говорили про високі городах на дачі, їх перевагах та зручностях для людини, який обробляє подібні грядки. Сьогодні ж ми...
Малі архітектурні форми в саду можна сміливо вважати завершальним акордом симфонії ландшафтного дизайну, і повірте, це далеко не розкіш, а необх...
Сьогодні багато садівники, так і просто жителі заміських будинків прагнуть всіма силами виділити свою ділянку на тлі інших. Це і зрозуміло, адже час...
Кожен садівник і дачник бажає, щоб у нього на ділянці був рівний, зелений, доглянутий газон. Але багато хто думає, що щоб отримати справжній англійськи...
Багно (лат. Lédum) - рослина, що відноситься до сімейства Вересових. В західних джерелах його відносять до роду Рододендрон, в російсь...
Можна, звичайно, купити готову драбину в магазині, але ж дача це таке місце, де по ідеї треба намагатися робити все своїми руками, прикладаючи...
Розглядаючи різноманітні сорти вишні для посадки на власній дачі, ми можемо навіть трохи розгубитися, адже на даний момент фахівці цій сф...
Нині ми також відповімо не питання Світлани: «Які лампи найбільш бажано вживати для підсвічування розсади?». ...
Доброго дня. Сьогодні своє питання задала Юлія: «Як перемогти у розсади хвороба чорну ніжку?» ...
Давайте, досліджуємо пристрій каміна і те, як він працює. Головні складові елементи каміна - це топка, димар і портал (так називають дек...
У кожного, напевно, є свій улюблений квітка, яка уособлює його. Для одного це космея з її ніжно-рожевими, схожими на ромашку суцвіттями, для друг...
Дачна ділянка - це не завжди клаптик землі десь далеко за містом. Часто буває так, що це повноцінна територія передмістя або будиночок в ко...
Айстри багаторічні відносять до сімейства айстрових. Іншими словами, це найближчі родичі однорічній айстри китайської. Багаторічну астру іноді зван...
Вода, яку ми використовуємо для наповнення басейнів, не є ідеально чистою. У своєму складі вона містить безліч хімічних елементів і орган...
Незважаючи на широкий вибір готових освіжувачів, іноді має сенс зробити освіжувач повітря своїми руками. Це дасть можливість самостійно подобр...
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
Отже, що стоїть на порядку городника в березні? Ще можна встигнути посадити на розсаду помідорів, якщо в лютому ви це не зробили, перші дні березня &nda...
Перші природні сади, або натургардены, виникли в Німеччині та Нідерландах, коли тамтешні ландшафтні дизайнери вирішили поекспериментувати з па...
Підпірна стінка в ландшафтному дизайні є абсолютно незамінним елементом, здатним не тільки прикрасити ділянку, але і розділити її на зони. Тому спробуємо відновити останні ясні...
Швидше за все, багато хто вже бачили або чули про гумової тротуарної плитки, і хотіли б дізнатися докладніше про цьому матеріалі, притаманних йому властивостей у...
Кожного дня, стикаючись зі складними захворюваннями рослин (в особливості декоративних) і масою шкідників, досвідчені садівники прийшли до думки, що на...
Кімнатні бонсай є досить химерними рослинами і, якщо ви хочете виростити бонсай такими, як бачили їх на красивих картинках і домогтися т...
Питання від Надії. Доброго дня! Підкажіть, чи можна в Сибіру посадити навесні насіннєвий волоський горіх? Заздалегідь дякую за відповідь. ...
Дуже красива багаторічна трав'яниста рослина люпин дуже рекомендується вирощувати саме в саду. Ця рослина не тільки красиво, але і дуже поліно ...
Вирощування баклажанів на дачі, як і інших культур, вже давно стало класикою для кожного дачника. Але приходить час, коли на сонячній грядці рас...
Цікавить, чим і як можна обробити грунт від шкідників, які поїдають коріння молодих рослин, таки як редис, рукола і так далі. Кажуть, що ...
З кожним роком, з троянди стають все більш популярними. Адже як добре мати вдома практично досконалий квітка, чудово доповнює ко...
Бентамия Коуза має кілька назв - бентамия японська, дерен японський, циноксилон Куза. Але всі ці імена мають на увазі одне єдине р...
Захист деревини на дачі - важливий процес, який допоможе зберегти безліч споруд та елементів декору у відмінній якості на довгі роки. ...
Гострий перець чилі є пікантним рослиною, блюда з плодами якого за смаком сильним духом людям. Практично на кожній дачі можна помітити самотньо...
Китайська культура відзначена печаткою давнину, оригінальності і відомого своєрідності. Ландшафтний дизайн можна сміливо назвати одним з проявів культу...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...