Дуб: всі секрети розмноження та обрізки

Дуб, і все про ньогоДуб, і все про ньогоРід дуб відноситься до сімейства букових і містить близько 600 видів. До них належать вічнозелені і листопадні дерева. Латинська назва родини походить з грецької мови і означає «шорсткий».

 

Представників сімейства дуба можна зустріти в Східній Азії, Північній Америці навіть в більшій різноманітності видів, ніж в Європі. Це пояснюється тим, що ще в часи зледеніння наступ льодовика здійснювалося з півночі, і більшість рослин «відступали на південь. Але природним загородженням стали Альпи. У Північній Америці, реагують на морози рослини, що збереглися тільки в південному напрямку, але зустрічаються і зараз.

Дуби - це дерева заввишки 20-30 м. Окремі види можуть бути і більш високими - понад 50 м. Але мала кількість видів є чагарниками або дуже низькими чагарничками, які покривають землю килимом, і їх висота рідко перевищує 2-3 метри.

Дуби є однодомними рослинами, їх листя і квіти з'являються в один час - у травні. Чоловічі квіти у дуба зібрані в незвичайні суцвіття у вигляді тонких, довгих жовто-зелених звисаючих сережок, які чимось нагадують сережки ліщини, великими пучками звисають з гілок, за кольором, практично не відрізняючись від молодого листя, які розташовуються на нижній частині пагонів. Жіночі, маточкові квіти маленькі за розміром, розташовані на одному або, у деяких видів, по 2-3 на верхівці пагона. Згодом у вересні або на початку жовтня з жіночих квітів з'являються жолуді.

Король деревКороль дерев

Дуб - одне з найбільш величних і прекрасних дерев, відомих своєю грунтовністю і довговічністю. На думку давньоримського вченого Плінія, вікові дуби навіть зізнавалися чудом світу, чий вік порівнювався з віком самого всесвіту.

У Росії в середній смузі найбільш широко поширений дуб черешчатий - найбільш важлива лесообразующая порода Західної Європи та Європейської частини Росії. На малій висоті від стовбура починають відходити гілки. Дуби люблять сонячне світло, а їх масивні гілки, скручені, мають химерні вигини.

У багатій листяними лісами Північній Америці є безліч різновидів дубів, які у зв'язку зі своїми унікальними декоративними властивостями та невибагливістю до несприятливих умов, досить широко використовуються в озелененні.

Найбільш поширені види дубів

Природною середовищем проживання дуба червоного є схід Північної Америки.

Являє собою дерево 25 метрової висоти, дуже любить світло, з темно-зеленими шкірястими листками, у яких лопаті загострені. Цей вид вважається дуже декоративним, оскільки восени листя набуває помаранчевий і яскраво-червоний колір. У старих дерев листя в цей же період забарвлюються в коричневі і жовті кольори.

Види дубівВиди дубів

Жолуді з'являються на другий рік життя дерева. Вони широкі, за формою яйцевидні, поміщаються в плоску плюску. Дуб червоний любить світло, особливо, освітлення верхівки крони, але спокійно переносить бічне затінення. Також незаперечними властивостями цієї рослини є морозостійкість, стійкість до газів і отрут. Це дерево є представником тих порід, які заглушають міський шум.

Другий вид - дуб болотний - має дуже стрункою, округлою кроною, яка з віком рослини стає вужчою. Середня висота дерева - 25 м. В нижній частині стовбура, гілок не є, ответвлен рівномірно і досить щільно. Листя дерева дуже гарні, блискучі з обох сторін, вони світліші знизу, а зверху - яскраво-зелені. Цей вид не настільки морозостійкий, як червоний або черешчатий. В суворі зимові морози молоді пагони часто підмерзають. При цьому жолуді хоч і зав'язуються, але не дозрівають і обпадають.

У Північній Америці листя мають темно-червоний колір, але в Москві набувають до осені жовте забарвлення.

Дуб білий по розрізу листка схожий з болотним, але відрізняється більш плоскою округленої верхівкою. Висота дерева - 25 м, гілки дуже широкі, розлогі, крона шатроподібна. Кора дерева світло-сірого кольору, іноді навіть білого кольору з тріщинами.

Де ростуть дубиДе ростуть дуби

До основи листя стають вузькими, глибоко, часом до середньої жилки вони поділяються вузькими виїмками. Коли розпускаються листя, вони мають яскраво-червоні відтінок, злегка опушені і сріблясті, в більш зрілому віці вони набувають яскраво-зелений колір, знизу трохи сизуваті. Восени листя зберігається на дереві. Це один з найкрасивіших дубів Північної Америки.

Дуб великоплідний поширений у районі Великих озер, часто досягають 30 метрів висоти, мають шатровидную крону. Назва дерева пов'язано з великими за розмірами жолудями. В Московських умовах вони дозрівають не кожен рік і по одному. Росте досить швидко, морозостійкий, але дуже любить вологу.

Природними умовами проживання дуба монгольського є південна частина Далекого Сходу, але зараз зустрічається також у Кореї, Китаї та Північній Японії. Це дуже красиве дерево, що досягає 30 метрів. Утворює великі ліси на схилах гір і по берегах річок. Восени листя дерева набувають яскраві жовто-коричневі відтінки.

Любить сонячне світло, не переносить затінення зверху, а ось бічне притінення, навпаки, сприяє швидкому росту дерева.

У Росії зустрічається дуб зубчастий, який також виростає в Китаї, Японії і Кореї. Віддає перевагу схили гір сухі горби. Також світлолюбний, вельми життєстійкий і досить спокійно переносить посуху. Дає вельми непоганий приплід протягом року.

Дуби в озелененні

Дуб - це основа лісопарків та великих парків в тих районах, де є відповідні умови для його розвитку. При одиночній посадці дерево стає широким і коротким, з розкидистою кроною. У тісних і групових посадках дуб виростає більш високим, струнким і прямим. Декоративні види дуба вживаються в одиночних опадах, особливо непогано дивлячись з хвойними рослинами, створюючи при цьому витончений парковий пейзаж. Дуб нерідко використовується і для посадки на алеях, відстань між деревами при цьому має становити близько 6-8 метрів. Біля дубів дуже широка і розлога крона, яка вимагає досить багато місця, і це слід враховувати, бажаючи посадити дерево на присадибній ділянці.

Роль дубів в озелененніРоль дубів в озелененні

Як розмножувати дуб

Дуб - безсумнівно, король серед листяних дерев. І багато власників земельних ділянок не проти посадити це рослини у себе, щоб згодом насолоджуватися його величною красою. Розмноження дуба проводиться кількома способами, наприклад, за допомогою укорінення зелених живців. Тільки слід враховувати, що живці, взяті дорослих рослин, майже не вкорінюються, а от від молодих - куди більш успішно. За даними DachaDecor.com.ua живці однорічних рослин вкорінюються на 70-90%, а дворічних - 30-70%.

Також на укорінення вплив надає час живцювання. Для живців молодих рослин краще всього підходить перша декада червня, а ось більш старих рослин - травень.

В якості непогано стимулятора можна вживати гетероауксин.

Також дуби непогано розмножуються за допомогою посадки свіжих жолудів. Збір проводиться у вересні і жовтні, для деяких видів підходить навіть листопад. Сіяти жолуді слід відразу після складання, не допустивши їх пересихання. Якщо осінь стоїть суха, то після висівання жолудів їх потрібно поливати і рекомендується вкривати гіллям, щоб не допустити пошкодження гризунами.

Якщо у вас відсутня можливість висадити жолуді відразу восени, то просушіть їх до 60% збереження вологості. Просушений хороший жолудь не повинен бути сухим, але плюска при цьому не повинна відділятися. В іншому випадку жолуді пересушені.

Висушені жолуді раненими в підвалі з відмінною вентиляцією, ящик з ними слід закрити кількома шарами: перший шар - пісок 10 см, другий - жолуді 2 см, третій - пісок 2 див. Вологість піску повинна становити 60%, температура зберігання - 2-5 градусів за Цельсієм.

Якщо партія жолудів невелика, то її можна залишити в холодильнику, використовуючи при цьому пакет з малими отворами для дихання. Ідеальною температурою для зберігання стануть 2-3 градуси. Якщо зберігати жолуді повністю герметичному пакеті, то вони загинуть. Кожен десять днів бажано жолуді діставати і оглядати на предмет появи цвілі. Якщо вона була виявлена, то промийте добре жолудь, підсушіть і знову заховайте в холодильник.

Зберігання на зиму також можна здійснювати, прикопав восени жолуді в землю на глибину до 20 см. При цьому слід закрити аркушем водонепроникного матеріалу, залишаючи невеликий прошарок між жолудями і аркушем, яка забезпечить захист від гризунів. Наступної весняної обробки навесні проводити не потрібно.

Після правильного зимового зберігання після посіву навесні сходи повинні з'явитися через місяць. Під час проростання верхівка жолудя тріскається, і з'являється білий корінець зовні. Після закінчення двох тижнів він виростає до 10 см, і після викидає стебло. У перший рік життя сходи дерева досягає 10-15 див.

Як посадити дубовий гай (відео)

 

Правильна обрізка дерева

У дуба є моноподіальних розгалуження, тобто його головний стебло продовжує рости до кінця життя рослини, домінуючи над бічними пагонами. У всіх видів дуба є могутній прямий стовбур, зрідка - кілька. Обмежити крону можна за допомогою обрізки дерева, яку слід проводити один раз на 2-3 роки. Надземна частина дерева формується з допомогою різних методів обрізки гілок.

Уповільнити зростання стовбура можна з допомогою видалення верхівкової бруньки. Також можна проводити прищіпку втечі, вирізку гілок, укорочення гілок і пагонів. Стрижка приросту по кроні сприяє галуження рослини. Оптимальним часом для обрізки дуба є кінець зими і рання весна. Взимку видаляти гілки можна тільки якщо температура на вулиці не опускається нижче -5 градусів. Більш низька температура може викликати обмерзання прилеглих до зрізу ділянок деревини і кори. Влітку підрізати дерево можна теж не рекомендується.

Санітарна обрізка передбачає видалення засохлих, хворих і пошкоджених гілок, а також тих, що ростуть усередину крони.

Prev Next
Оригінальна прикраса фасаду дачного будинкуОригінальна прикраса фасаду дачного будинку

Робота на дачній ділянці, посадка овочів і фруктів, добриво грунту та обрізка дерев... все це вимотує і наштовхує на думки про відпочинок...

Зовнішня обробка стін будинку на дачіЗовнішня обробка стін будинку на дачі

Облицювання дачного будинку підвищує естетичні та захисні характеристики матеріалів будівництва, а також може бути використана для стандартного ремо...

Як виростити кавуни і дині в теплиці?Як виростити кавуни і дині в теплиці?

На даний момент, в теплицях вітчизняних дачників вирощується величезна кількість культур. Є серед них і баштанні, хоча зустрічаються вони набагато ...

Опалення теплиці: ефективні та недорогі способиОпалення теплиці: ефективні та недорогі способи

Всім добрий день! У мене невеликий парник - 18кв.м з полікарбонату. Дуже хочеться починати посадкові роботи раніше звичайних строків. Але постало під...

Які сорти персика слід вирощувати на дачіЯкі сорти персика слід вирощувати на дачі

Раніше персик на дачі можна було вважати пам'яткою, але сьогодні на власних ділянках можна зустріти найрізноманітніші сорти персиків...

Барвінок: особливості вирощування, сорти, використанняБарвінок: особливості вирощування, сорти, використання

Барвінок вважається не тільки оригінальним і симпатичним зовні рослиною, але і магічним квіткою, який володіє великою силою любові, багатства і з...

Фарбовані паркани для огорожі ділянкиФарбовані паркани для огорожі ділянки

Фарбовані паркани не є окремим видом огорожі території, вони можуть бути оформлені на базі практично будь-якого паркану. Далі в цій статті ми ...

Добрива: вплив на рослини, грунт, людиниДобрива: вплив на рослини, грунт, людини

Добривом грунту займається кожен власник дачної ділянки, який має бажання отримати урожай з вирощуваних культур. Які бувають добриво, нор...

Садові гойдалки: види, переваги, характеристикиСадові гойдалки: види, переваги, характеристики

Кожен дачник, який знає толк в якісному відпочинку, прекрасно розуміє необхідність на дачі спеціальної меблів, яка і буде його забезпечувати. Одні...

Садові шланги для поливуСадові шланги для поливу

Правильний догляд за рослинами на садовій або дачній ділянці - запорука їх тривалої житті, гарного цвітіння і повноцінного врожаю. Важливим є...

Як виростити гострий перець чилі на дачіЯк виростити гострий перець чилі на дачі

Гострий перець чилі є пікантним рослиною, блюда з плодами якого за смаком сильним духом людям. Практично на кожній дачі можна помітити самотньо...

Монарда - запашне прикраса території будь-якого садуМонарда - запашне прикраса території будь-якого саду

Монарда - рослина не тільки досить симпатичне, але і корисне. Відвар з монарди можна вживати як чай або ліки при болях у шлунку і при п...

Паркан-частокіл на дачі: надійний захист і колоритний зовнішній виглядПаркан-частокіл на дачі: надійний захист і колоритний вигляд

Огорожа дачі - важливий момент у забезпеченні безпеки і оформленні дачної території, а тому, розглядаючи паркан-огорожа для дачі, ми і будемо ...

Дельфініум новозеландський багаторічний: вирощування, фото, насінняДельфініум новозеландський багаторічний: вирощування, фото, насіння

Близько 400 видів однорічних і багаторічних трав'янистих рослин належать до роду дельфиниумов. Однак для дачників найбільший інтерес представляють дельф...

Гараж на дачі своїми руками: складний, але необхідний процесГараж на дачі своїми руками: складний, але необхідний процес

Гараж на дачі не є спорудою першої необхідності, але, все-таки, набагато краще, коли він є. І тому, якщо ви вже закінчили з основними зда...

Які сорти малини посадити на дачній ділянціЯкі сорти малини посадити на дачній ділянці

Хочете посадити малину на дачі? Дуже правильне рішення, адже це не тільки смачна, але ще й дуже корисна ягода. Єдине, необхідно правильно...

Особливості догляду за газономОсобливості догляду за газоном

Щоб ваш газон на дачі після зимових холодів знову радував око своєю зеленню, потрібно заздалегідь потурбуватися про його підготовку. Роботи по підготовці газ...

Перетворення рельєфу саду і іншої території дачної ділянкиПеретворення рельєфу саду і іншої території дачної ділянки

Перетворення рельєфу саду використовують багато власників заміських ділянок, так як це найкращий спосіб швидко і якісно змінити ландшафтний дизай...

Гейхера в садуГейхера в саду

Рослина, яка цінується не тільки за дуже багату гаму відтінків листя, але і дуже витончене цвітіння, все частіше зустрічається в садах. Багаторічні ге...

Лимонник - ягідна ліана з корисними властивостямиЛимонник - ягідна ліана з корисними властивостями

Кожний щасливий власник дачного наділу вирощує на його території безліч цікавих і корисних рослин. Малина, агрус, смородина, травяни...

Яку ємність застосовувати для розсади?Яку ємність застосовувати для розсади?

Ангеліна задала питання: «Яку ємність зручніше і практичніше за все вживати для вирощування розсади?» ...

Корчування пнів на дачі: кращі способи, їх переваги і недолікиКорчування пнів на дачі: кращі способи, їх переваги і недоліки

Після видалення дерев на дачній ділянці завжди залишаються пні, які не тільки псують естетики ландшафту, але і часто заважають подальшого опрацювання...

Хвороби та шкідники яблунь: ознаки і методи боротьбиХвороби і шкідники яблунь: ознаки і методи боротьби

Вирощування яблунь на дачі - гідну працю, який сторицею окупається рясним урожаєм наливних плодів. Але можливо це тільки в тому випадку, е...

Як зробити проект дачі, саду своїми рукамиЯк зробити проект дачі, саду своїми руками

Самостійно виготовити проект заміського, присадибної чи дачної ділянки досить непросто, але цілком можливо! І за допомогою наших рекомендації...

10 головних помилок починаючого ландшафтного дизайнера10 головних помилок починаючого ландшафтного дизайнера

Помилятися властиво кожній людині, особливо того, який вирішив приступити до певних дій без належного досвіду. Сьогодні ми розповімо вам ...

Ботанічна гордість Румунії: Бухарестський сад Ботанічна гордість Румунії: Бухарестський сад

Одне з кращих колекцій рослин у світі представлено в Бухарестському ботанічному саду. Якщо ви хочете побачити найрізноманітніші рослини, багато з ...

Як і чим обробляти ґрунт від шкідників?Як і чим обробляти ґрунт від шкідників?

Цікавить, чим і як можна обробити грунт від шкідників, які поїдають коріння молодих рослин, таки як редис, рукола і так далі. Кажуть, що ...

Ковані альтанки для дачіКовані альтанки для дачі

На сьогоднішній день ковані альтанки для дачі стали вельми поширеним явищем, адже при їх використанні будь ділянку кардинально змінює свій...

Програма для дачного проектування Sierra Land Designer 3D 7.0Програма для дачного проектування Sierra Land Designer 3D 7.0

Програма буде дуже зручна користувачеві. Вона дозволяє проектувати ландшафт в 3D і 2D форматах. Ви можете змінити положення камери, побачити свій ...

Вирощування квасолі: сорти, посадка й догляд, насінняВирощування квасолі: сорти, посадка й догляд, насіння

Для вирощування квасолі оптимальна легка дренований грунт. Перед посівом рекомендується внести в ґрунт, перегній або компост. Основні способи посадк...

Для чого потрібна осіннє перекопування ділянкиДля чого потрібна осіннє перекопування ділянки

Деякі дачники вважають, що осіннє перекопування ділянки зовсім не обов'язкова, і утримуються від даного процесу. Але ми просто переконані, що переко...

Як вибрати траву для газону: практичні поради та рекомендаціїЯк вибрати траву для газону: практичні поради і рекомендації

Напевно, ви задавалися питанням, чи можливе створення газону на основі звичайної трави, якщо її регулярно підстригати і тримати в доглянутому стані. Е...

Водяний млин на вашій ділянціВодяний млин на вашій ділянці

Млини - це дивовижні чарівні споруди. У стародавні часи без млина була немислима господарське життя будь села. Ог...

Вирощуємо цибулю-порей на ділянціВирощуємо цибулю-порей на ділянці

Ви хоч раз задавалися питанням, чим так корисний цибулю-порей і які він має переваги перед іншими сортами цибулі? Якщо так, то в цій статті ми розсікачем...

Як вибрати сушарку для одягуЯк вибрати сушарку для одягу

Навесні і влітку багато хто з нас не просто відвідують дачу, а навіть живуть там все теплу пору року. Тому слід створити оптимально комфортні умови дл...

Як використовувати кору з лісу?Як використовувати кору з лісу?

Віталій поставив дуже цікаве питання про те, як правильно вживати кору з лісу, збирати її. Потерпають дерева при такому зверненні? Адже у мно...



Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...