Сосна Веймутова: посадка і догляд

Сосна ВеймутоваСосна Веймутовасхідна Біла сосна, або інакше сосна веймутова, являє собою велике дерево роду сосна і відноситься до сімейства Соснових. У природних умовах проживання зустрічається у північно-східних регіонах Північної Америки.

 

Відмінні риси дерева

Це дерево досягає від 30 до 67 м у висоту, товщина стовбура становить від 100 до 180 см. Крона має спочатку конусоподібну форму, але після перетворюється в закруглену, неправильну за формою.

Кора у білої сосни світло-сірого кольору, але з віком поступово грубіє і темніє, на ній з'являються тріщини, пластини неправильної форми з фіолетовим відтінком. Тонкі молоді пагони буро-зеленого кольору і трохи смолисті. Великі гілки дерева розходяться на всі боки і вгору, а тонкі гладкі, блідо-бурого кольору, з часом набувають сірого відтінку.

Нирки світло-бурі, яйцевидно-циліндричні, знову ж таки трохи смолисті. Хвоїнки тягнуться вгору, збираючись у пучки, по п'ять голочок. Довжина їх становить близько 6-10 див. Вони прямі або трохи зігнуті, дуже гнучкі, мають темно-зелений відтінок або сизувато-зелений, до низу стаючи більш світлим.

Відмінні риси дереваВідмінні риси дерева

Чоловічі шишечки мають эллипсовидную форму і жовтого кольору. Жіночі, перед тим як розкритися, вузько-циліндричні або циліндричні, а після набувають яйцевидно-циліндричну форму.

Шишки дозрівають у цій сосни два рази в рік, і після скидання насіння опадають самі.

Поширена сосна веймутова в природних умовах на північному сході північної Америки, а також у південно-східних регіонах Канади, на французьких островах Мікелон та Сен-П'єр. Деякі варіації рослини живуть у Гватемалі та Мексиці. Віддає перевагу сосна веймутова дуже добре просушені грунту, а також вологий і кілька прохолодний клімат.

Застосування сосни

Ще в далекому 18 столітті це дерево використовувалося як матеріал для побудови кораблів Британським Королівським флотом. У 1620 році капітан Джодж Уеймаут привіз сосну в Британії, але спроба її вирощування провалилася, оскільки рослина не прижилося на Туманному Альбіоні, і було винищено хворобою серянка. В даний час рослину вирощують для лісівництва, як в природних умовах, так і за межами природного ареалу, часто використовують у будівництві.

Пррименение дереваПррименение дерева

Сосна веймутова: сорти

  • Сосна веймутова «Мінімум» - це карликова кущеподібна різновид рослини, вытягивающаяся у висоту лише 0,8-1 метр, в той час, діаметр крони становить 1,5 метра. Приріст у чагарнику невеликий, у рік - 5-7 див. Крона широка, щільна і симетрична. Хвоя рослини дуже насиченого яскравого зеленого кольору, але жорстка, густа. Наприкінці літнього сезону стає блакитно-зеленою.

Сорт Сорт

Цей вид білої східної сосни DachaDecor.com.ua рекомендує вживати для оформлення опорних стін, схилів, узлісь, японських, кам'янистих і вересових садів, альпійських гірок. Дуже любить вологу, добре освітлену, свіжу і дренований грунт. Дуже негативно ставиться до нестачі вологи, зимоустойчива.

  • Сосна веймутова «Макопин». Це карликова фора сосни, представлена у вигляді кущової форми. У висоту він дорівнює 1-1,5 метра, також дуже повільно зростає: не більше, ніж 8 см за один рік. Форма крони дуже правильна, повністю симетрична, округла за формою або широкопірамідальна. Молоді шишки мають зелений відтінок, зрілі - коричневий. Хвоя у чагарнику тонка, довга, досить м'яка, густа, блакитно-зелена.

Цей вид сосни веймутова добре переносить тінь, вважає за краще дреновані, поживні, помірно вологі ґрунти. Прекрасним варіантом стануть супески і суглинки. Відрізняється високою морозостійкістю.

Часто використовується для оформлення невеликих присадибних територій. Росте як солітер, а також чудово відчуває себе в хвойних, змішаних групах і альпінаріях.

  • Сосна веймутова «Мінімус». Ще один з карликових представників даної рослини. Діаметр крони - 1-1,5 м, висота тільки 0,8-1 м. Середня по довжині хвоя, блакитно-зелена, м'яка, збирається в пучки по п'ять штучок. Пагони короткі, але густі.

Цей вид сосни ідеально підходить для малих дільниць, і тому дивиться на альпійських гірках.

Використовується в якості одиночного рослини і для створення хвойних груп.

Невибаглива до грунту, але все ж віддає перевагу поживного і увлажненному грунту. Як і будь-які хвойні рослини переносить морози.

  • Сосна веймутова «Пендула» - це плакуча сосна, яка являє собою досить надзвичайний і декоративний вигляд. Являє собою хвойне дерево, що володіє скрученими, довгими, тягнуться до землі гілками. У висоту досягає 4 м. Діаметр крони у виду завжди перевищує його висоту. Росте дерево досить швидко - 18-20 см річного приросту. Форма крони у нього асиметрична, конусоподібна. Хвоя складається з тоненьких голочок блакитно-зеленого кольору, які збираються в пучки по п'ять голок.

Шишки в сосни довге, світло-коричневого кольору, лише іноді мають сірий або фіолетовий відтінок.

Вид «Пендула» любить добре освітлені сонячним світлом ділянки, дренований грунт з лужною або кислою реакцією, а тому добре росте на супісках або суглинках. Дуже погано переносить посуху, але також прекрасно переносить морози, як і інші види.

Цей незвичайний, але дуже декоративний чагарник, часто використовують для оформлення паркових зон саду, місць відпочинку, присадибних ділянок. Також сосна буде чудово виглядати в кам'янистому або вересовому саду.

  • Сосна веймутова «Блю Шег» - це карликова, але вельми динамічна різновид сосни веймутової. Має кулясту за формою кону, діаметр якої дорівнює 1,5 метра, а висота рослини становить 1,2 м.

Хвоя синьо-зелена, м'яка, тонка, голки зібрані в пучочки. Росте в сонячних місцях, прекрасно ставиться до дренированному грунту. Не терпить посуху, стійка до морозів.

Це дуже красиве деревце, якою чудово підходить в якості контейнерної культури для прикраси невеликого альпійського або кам'янистого садка, для організації різних композицій на малих ділянках.

  • Сосна веймутова «Фастігіата» - це вічнозелене дерево, оснащене колоновидної кроною. У старших за віком рослин крона стає розлогою. Цей вид відрізняється швидкістю росту, чий річний приріст дорівнює 30 см, а іноді і 50 див.

Доросле дерево виростає до 10-15 м у висоту, ширину - 1,5-2 м. Пагони у нього жорсткі, спрямовані вгору. Хвоя пряма або трохи скручена, темно-зеленого кольору, шишки сіро-коричневі.

Цей вид сосни веймутова невимогливий до грунту, зростає і на сухих, і на свіжих ґрунтах. Любить і кислі і лужні грунти. Єдине неодмінна умова - відмінний дренаж.

Дуже любить сонце, не переносячи тінь. Саме цей фактор слід враховувати, вибираючи місце для посадки сосни веймутова на своїй ділянці. Стійка до безлічі хвороб і різноманітним шкідників. Добре адаптується до міських умов, часто використовується висадки в садах і парках.

Сосна веймутова: розмноження

Ця сосна розлучається двома способами: насінням і щепленням. В даному випадку живцювання не використовують, оскільки живці практично не приживаються. Щеплення використовується для вирощування сортових і високодекоративних форм, а насіннєве розмноження є самим простим і часто використовуваним, і, до речі, найбільш дешевим. Особливо добрі результати досягаються при попередньої стратифікації матеріалу.

Приносити плоди сосна починає після 25 років, лише в деяких випадках трохи раніше. Розмножувати насінням легко, але цей спосіб використовується тільки для вирощування основного виду, оскільки при цьому дуже мала ймовірність збережень всіх сортових і видових особливостей рослини. Схожість насіння зберігається 1-2 роки, якщо насіння зберігаються при кімнатній температурі, і близько 15 років у разі їх зберігання в герметичній упаковці при 0-5 градусів.

Розмножуючи сосну потрібно враховувати, що зародок спить, і не може тут же прорости. Для його «пробудження» необхідно вплив низьких температур. Для цього потрібно посіяти насіння під зиму в землю на глибину 1,5-2 див. Можна вжити снегование посівів в контейнері або ящику до весни.

Якщо застосовується такий спосіб, то насіння піддаються процедурі стратифікації протягом 4-5 місяців, при цьому температура повинна становити +3-5 градусів. Для пророщування такого матеріалу потрібно використання суміші з піску, торфу і Листової землі (1:1:3). Саме пророщування здійснюється при температурі +18-22°С. Полив повинен бути помірним. У грунт сіянці пересаджують дуже легко, і переносять цей процес також спокійно.

Розмноження сосни ВеймутоваРозмноження сосни Веймутова

Інший спосіб висадки сосни веймутова - це придбання саджанця, які зустрічаються у продажу в контейнерах або горщиках. Іноді навіть зустрічаються дерева з уже розвиненою кореневою системою, яка обгорнута в матерію. Такий варіант теж допустимо. Головне, щоб був вологий земляний ком, а хвоя мала інтенсивне забарвлення. Варто звернути на зону, з якої вони були завезені саджанці, щоб бути впевненим, що вони пристосовані до кліматичних умов вашого регіону.

Сосна веймутова: догляд

Більша частина видів цієї рослини особливою вимогливістю до догляду не відрізняються, при цьому досить стійкі до різноманітних хвороб, а також до шкідників. Дорослі дерева також відрізняють доброю посухостійкістю, але ось молоді дерева все ж потребують додаткового поливу. При цьому слід пам'ятати, що рослина не терпить застою води і засолення ґрунту, так що полив гарний у міру. Для того, щоб молоді сосонки легко перенесли зиму потрібно зробити 3-4 поливу по 10-15 л води. Для запобігання ущільнення землі потрібно її час від часу рихлити, при цьому, не забуваючи щоосені проводити мульчування грунту. Такий підхід також дозволити трохи згладити перепади температур в зимовий час. Мульчу краще виготовляти з торфу, подрібнених тирси, кори, листового перегною або тріски та укладати шаром товщиною в 10-15 див. крім цього мульча стане чудовим джерелом додаткового живлення для рослини.

Хвойні дерева дуже добре ставляться до підгодівлі, яку необхідно проводити при посадці саджанців. В грунт вноситься перегнійна земля, або 40-50 гитроаммофоски. Наступні 2 роки можна використовувати для підгодівлі спеціальні комплексні добрива, створені спеціально для хвойних.

Але це не є обов'язковим. Чим старше стають дерева, тим менше вони потребують підгодівлі, і увага більше приділяється оптимального рівня вологості грунту.

Для уповільнення росту гілок і створення густої крони дерева іноді навесні прищипують частину річних пагонів. Також формувати крону можна з допомогою весняного виламування ростових нирок або укорочення пагонів влітку.

До хвороб дерева веймутові стійкі, але погано чинять опір іржі (гриб іржі).

Які буваю види хвойних (відео)

 

Саме тому не рекомендується висаджувати поруч з сосною смородину, аґрус, глід або горобину, які визнані як переносники цього захворювання. При виявленні яскраво-помаранчевих подушечок, слід відразу зробити обробку рогором або бордоською рідиною три рази.

Часом молоді саджанці атакуються шютт - це захворювання, коли хвоя жовтіє і опадає. Для запобігання такій ситуації необхідно проводити профілактику - підгодовувати саджанці органічним добривом, а також поливати. Опалу хвою слід видаляти. Якщо ж все-таки дерево захворіло, то слід обробити розчином колоїдної сірки (2%) або бордоською рідиною.

Слід пам'ятати, що хвойні дерева не відразу видають, що схильні до хвороби, тому потрібно час від часу проводити ретельний огляд на наявність шкідників або ознак захворювань.

Можна відзначити, що веймутовы сосни чудово пристосовані до міських умов, добре переносять задимленість і загазованість повітря.

Сосна веймутова, як і інші хвойні породи, прекрасно переносять навіть суворі морозні зими. Але все навіть молоді посадки рекомендується на цей час вкривати мішковиною або іншим матеріалом, захищаючи їх не від холоду, а від сонця. Це пов'язано з тим, що сосонки часто страждають від сонячних опіків в лютому-березні, особливо це проявляється в безсніжні зими. У квітні, після зниження ризику отримання деревом опіку, укривний матеріал можна зняти.

Prev Next
Як позбутися від топінамбура на дачіЯк позбутися від топінамбура на дачі

Топінамбур - досить симпатичне і корисна рослина, і про це знає кожен третій дачник. Але якщо ця рослина сильно розростається за ті...

Кращі стимулятори росту: застосування і характеристикиКращі стимулятори росту: застосування і характеристики

Не так давно дачники стали використовувати для вирощування рослин стимулятори і регулятори росту більш активно. Сьогодні ми з вами з'ясуємо, що це за...

Цвітіння кущів чубушникаЦвітіння кущів чубушника

У мене є два куща чубушника, яким вже чотири роки. Але вони так і не цвітуть. У чому може полягати причина? ...

Розмноження троянд на дачі: популярні методиРозмноження троянд на дачі: популярні методи

Ми не знаємо жодної людини, яка б, посадивши один рожевий кущ на дачі, зупинився на досягнутому. Саме тому ми вирішили розповісти кожному...

Які сорти персика слід вирощувати на дачіЯкі сорти персика слід вирощувати на дачі

Раніше персик на дачі можна було вважати пам'яткою, але сьогодні на власних ділянках можна зустріти найрізноманітніші сорти персиків...

Вибираємо, які квіти посадити восени на дачіВибираємо, які квіти посадити восени на дачі

Ми упевнені, що багатьох початківців дачників, які вирішили вже навесні побачити свою ділянку красивим і навіть барвистим, цікавить, які квіти можна...

Канадське диво - унікальні сади БутчартовКанадське диво - унікальні сади Бутчартов

Територія в кілька десятків акрів суцільно покрита запашними садами, а звивисті стежки ведуть у різні куточки цього рукотворного дива ландшафт...

Вирощування петунії: посадка, догляд, сортиВирощування петунії: посадка, догляд, сорти

Петунія - невибагливий, всім відома квітка. Сучасне селекційне різноманітність їх дуже багато, але більшість, як і раніше вирощують прості ...

Боротьба з павутинним кліщем у теплиціБоротьба з павутинним кліщем у теплиці

До нас часто приходять питання від читачів сайту з приводу найрізноманітніших проблем. Деякі з них пов'язані з хворобами і шкідниками рослин. Під...

Як вирощувати домашні гербери: сорти, посадка, доглядЯк вирощувати домашні гербери: сорти, посадка, догляд

Гербера, або трансваальская ромашка - дуже гарна квітка. Він відкритий голландським ботаніком Реманом на території Південної Африки понад 100 років тому наз...

Створюємо ландшафт з Realtime Landscaping ArchitectСтворюємо ландшафт з Realtime Landscaping Architect

Realtime Landscaping Architect втілить усі ваші мрії щодо ландшафтного дизайну ділянки в реальність! У програмі використовуються нові 3D техн...

Температура в теплиці: режими, способи регулювання та стабілізаціїТемпература в теплиці: режими, способи регулювання та стабілізації

Температура повітря і ґрунту в теплиці дуже важлива для вирощування будь-якої культури, а тому, необхідно точно знати не тільки межі температури для я...

Як вибрати саджанці троянд: поради фахівцівЯк вибрати саджанці троянд: поради фахівців

Рожеві кущі є прекрасним прикрасою дачної території, і з цим навряд чи хто буде сперечатися. Але, щоб виростити красиві квіти на власному ...

Вирощування каладіума в садуВирощування каладіума в саду

Однією з прекрасною декоратівноліственних культур вважається каладіум двоколірний належить до сімейства ароїдних. Це бульбова рослина відбувається...

Як облаштувати сад в середземноморському стиліЯк облаштувати сад в середземноморському стилі

Сад в середземноморському стилі схожий на південні міста з їх чарівними невеличкими вуличками, усадженими приємно пахне зеленню, красивими і затишними...

Фарбовані паркани для огорожі ділянкиФарбовані паркани для огорожі ділянки

Фарбовані паркани не є окремим видом огорожі території, вони можуть бути оформлені на базі практично будь-якого паркану. Далі в цій статті ми ...

Види садових басейнівВиди садових басейнів

Багато хто любить поплавати в теплу погоду. Найчистіша вода, яка не кишить водоростями і не цвіте, знаходиться в басейні. Але в платних басейнах рідко...

Заміський і дачний будинок, садиба і котедж - чи є різниця?Заміський і дачний будинок, садиба і котедж - чи є різниця?

Питання від Надежды.Доброго дня. Мене цікавить заміська садиба. Які принципові відмінності її від облаштування дачі? Дякую! ...

Відео: створення газону на дачі своїми рукамиВідео: створення газону на дачі своїми руками

Сьогодні в нашій рубриці ми покажемо відеозапису, в яких розповідається про створення газону на садовій ділянці своїми руками, про те, як його вибирати і...

Як зробити садові меблі своїми рукамиЯк зробити садові меблі своїми руками

Кожен сад на дачі або заміському земельній ділянці служить людині не тільки для того, щоб вирощувати плоди, але і для приємного проведення часу...

Як правильно вибрати насос для дачіЯк правильно вибрати насос для дачі

Насоси особливо актуальні в заміських будинках, що не обслуговуються загальною системою водопроводу, з їх допомогою можна добувати воду з колодязя, проводити орош...

Жива огорожа на дачі з жасминуживопліт на дачі з жасмину

Жасмин - одне з небагатьох рослин, що володіють настільки яскравим ароматом. Подібний дивний запах зазвичай не властивий рослинам середньої смуги. І, де...

Підготовка парника до зими: прибирання, дезінфекція та чисткаПідготовка парника до зими: прибирання, дезінфекція та чистка

За літній час в парнику накопичується достатньо сміття, бактерій, шкідників та інфекцій, які можуть спокійно пережити зиму і вплинути на майбутній...

Утеплення дверей дачного будинкуУтеплення дверей дачного будинку

Ми розглянули утеплення дачного будинку кількома способами і торкнулися основні моменти, які можуть підвищити енергозбереження. Але сьогодні ми би хо...

Автоматичне провітрювання теплицьАвтоматичне провітрювання теплиць

Правильна вентиляція теплиці відіграє дуже важливу роль. Вона створює рослинам найбільш сприятливі умови для існування, стабілізуючи температу...

Садова альтанка з барбекю на дачіСадова альтанка з барбекю на дачі

Заміський будинок для багатьох є місцем відпочинку від стрімкої міського життя, коли просто хочеться насолодитися неголосними звуками природи, отримай...

Навіщо потрібна пікіровка розсадиНавіщо потрібна пікіровка розсади

Питання від Олени. Нещодавно задалася питанням, навіщо проводити пікіровку розсади, я її роблю, і захотілося дізнатися, що вона дає. ...

Квіткові горщики і вазони в саду своїми рукамиКвіткові горщики і вазони в саду своїми руками

Горщики і вазони для квітів обговорювалися нами неодноразово, але сьогодні ми зібрали цілу колекцію цікавих варіантів даних аксесуарів, які були ...

Каркасні басейни для дачі своїми рукамиКаркасні басейни для дачі своїми руками

Якщо на дачній ділянці немає місця для установки досить великого штучного водоймища, то оптимальним варіантом стануть каркасні басейни для дачі, ...

Як правильно доглядати за багноЯк правильно доглядати за багно

Багно (лат. Lédum) - рослина, що відноситься до сімейства Вересових. В західних джерелах його відносять до роду Рододендрон, в російсь...

Дерев'яний паркан своїми рукамиДерев'яний паркан своїми руками

Паркан на дачній ділянці є незамінною річчю, оскільки саме він покликаний охороняти вашу територію, а також бути частиною дачної ділянки - ...

Добрива: вплив на рослини, грунт, людиниДобрива: вплив на рослини, грунт, людини

Добривом грунту займається кожен власник дачної ділянки, який має бажання отримати урожай з вирощуваних культур. Які бувають добриво, нор...

Вирощування кукурудзи через розсадуВирощування кукурудзи через розсаду

Своє питання задала нам Валерія: «Я хотіла спробувати виростити кукурудзу з допомогою розсади. Чула, що так урожай збирається раніше. Як прави...

Клумби з каменю: естетика природних каменів на вашій ділянціКлумби з каменю: естетика природних каменів на вашій ділянці

Вирішивши створити кам'янистий сад на дачі, вам буде потрібно вибрати камені, різновиди яких сильно відрізняються за характеристиками та можливостями поєднання слів...

Мінімалізм в ландшафтному дизайні. Як правильно оформити ділянкуМінімалізм в ландшафтному дизайні. Як правильно оформити ділянку

Кожен новий день у професійних ландшафтних дизайнерів з'являються оригінальні ідеї з оформлення саду, двору та дачної території в цілому. У св...

Візуальне збільшення ділянки: основні прийоми та методиВізуальне збільшення ділянки: основні прийоми і методи

Маленька територія дачного ділянки більше не є проблемою, так як за допомогою певних дизайнерських прийомів, ви зможете візуально збільшити...



Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...